KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14313447
nr 1431 3447
Jonne Bergström
(1915-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "vinterljus". Olja på pannå, 45x82cm, yttermått inklusive ram: 60x95cm
Jonne Bergström, svensk målare född i Örnsköldsvik 1915, död 1987.
Utrop:
500 kr
måndag 15 november 2021
kl 20:06:28
Jonne Bergström
Läs mer om Jonne Bergström